Nov a spln vo februári 2024: Šokujúca predpoveď!

V druhom mesiaci nového roku 2024 môžete očakávať silný spln Mesiaca, ktorý sa nazýva aj snežný alebo hladný. Všetky dôležité informácie o februárovom splne a nove sa dozviete v článku.

nov-a-spln-vo-februari.jpg Foto: Stockvault

Fázy Mesiaca vo februári 2024

Fázy Mesiaca Dátum
Posledná štvrť (cúvajúci Mesiac) 03. 02. 2024
NOV 09. 02. 2024
Prvá štvrť (dorastajúci Mesiac) 16. 02. 2024
SPLN 24. 02. 2024

Kedy je nov Mesiaca vo februári 2024 - aktuálna fáza mesiaca

Druhý nov tohto roku uvidíme na oblohe 9. februára 2024 o 23:58 h a bude v znamení Vodnára. Prinesie so sebou priestor a energiu pre duchovný rast a rozvoj. Počas novu Mesiaca je ideálny čas zbaviť sa zlozvykov a nájsť cestu z bludného kruhu.

Nov bude mať vplyv na lýtka, členky, achilovky, holenné kosti, svalstvo predlaktia a hormóny štítnej žľazy. Ľudia, ktorí sú citlivejší na bolesti hlavy, by si mali dať pozor, aby sa nepreťažovali a neprepracovali. V tento deň je preto vhodné meditovať a popíjať čaje z liečivých bylín.

Nov vo februári 2024
Dátum a čas 9. februára 2024 o 23:58 h
Znamenie Vodnár
Vplyv na orgány lýtka
členky
holenná kosť
achilovka
svalstvo predlaktia
hormóny štítnej žľazy

sipka Sledujte lunárny kalendár na celý rok!

Kedy je spln Mesiaca vo februári 2024 - snežný alebo hladný Mesiac

Rok 2024 odštartoval silným vlčím splnom, ktorý ste mohli sledovať 25. januára. Druhý spln tohto roku nastane 24. februára 2024 o 13:30 h v znamení Panny. Spln v znamení Panny prináša dvojitú energiu, ako mesačnú, tak aj slnečnú. Je to vhodný čas na to, aby ste si ujasnili svoje životné priority.

Februárový spln sa podľa indiánskej tradície označuje aj ako snežný spln alebo hladný. Počas februára bola krajina pokrytá snehom a zima už trvala dlho, preto so sebou február prinášal aj hlad a hrozbu smrti. Ťažké podmienky pre hľadanie potravy a lov prinášajú ešte jedno označenie februárového splnu, a to kostný.

Februárový spln bude mať vplyv na celý tráviaci trakt - podžalúdkovú žľazu, črevá aj konečník. Dávajte asi preto pozor na to, čo jete. Dajte prednosť pestrej a ľahko stráviteľnej strave. Nepreťažujte sa a skúste skôr relaxačnejšie druhy cvičenia.

Spln vo februári 2024
Dátum a čas 24. februára 2024 o 13:30 h
Znamenie Panna
Vplyv na orgány podžalúdková žľaza
tenké črevo
slepé črevo
hrubé črevo
tráviaci trakt
konečník
zmyslové orgány - oči a uši

sipka Ako na vás vplýval vlčí spln v januári? Podeľte sa s nami o tom v komentároch.

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

strom

Zimný slnovrat, jesenná rovnodennosť: informácie a význam

Zimný slnovrat ukončuje astronomickú jeseň 🍁, ktorá začína 22. 09. 2024. Najkratší deň v roku s najdlhšou nocou prichádza pravidelne každý...

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Väčšina ľudí vie, v ako znamení sa narodili, znamenie sa určuje jednoducho podľa dátumu narodenia. Ako však vypočítať ascendent a...

Rok 2023 - rok zajaca, čínsky kalendár - Zdroj Profimedia

Čínsky horoskop pre všetky znamenia 2024

Čínsky horoskop sa líši od západného v tom, že ku každému roku je priradené jedno z 12 zvieracích znamení, ktoré sa opakujú každých dvanásť...