Nov a spln vo februári: Šokujúca predpoveď!

V druhom mesiaci nového roku 2023 môžete očakávať silný spln Mesiaca, ktorý sa nazýva aj snežný alebo hladný. Prečo to tak je? A čo nov a spln vo februári ovplyvní sa dozviete nižšie.

nov-a-spln-vo-februari.jpg Foto: Stockvault

Fázy Mesiaca vo februári 2023

Fázy Mesiaca Dátum
SPLN 05. 02. 2023
Posledná štvrť (cúvajúci Mesiac) 13. 02. 2023
NOV 20. 02. 2023
Prvá štvrť (dorastajúci Mesiac) 27. 02. 2023

Kedy je spln Mesiaca vo februári 2023 - snežný alebo hladný Mesiac

Rok 2023 odštartoval silným vlčím splnom na začiatku januára. Druhý spln tohto roku môžete sledovať 5. februára 2023 o 19:28 h v znamení Leva. Spln v znamení Leva prináša dvojitú energiu, ako mesačnú, tak aj slnečnú. Je to vhodný čas na to, aby ste si ujasnili svoje životné priority a vydali sa za nimi s leviou silou a odhodlaním.

Februárový spln sa podľa indiánskej tradície označuje aj ako snežný spln alebo hladný. Počas februára bola krajina pokrytá snehom a zima už trvala dlho, preto so sebou február prinášal aj hlad a hrozbu smrti. Ťažké podmienky pre hľadanie potravy a lov prinášajú ešte jedno označenie februárového splnu, a to kostný.

Snežný spln bude znamenať záťaž pre srdce a aortu, preto ľudia, ktorí sú na tieto orgány citlivejší by si mali dávať pozor na krvný tlak a srdečný pulz. Odporúča sa organizmus nepreťažovať a skôr zvoliť relaxačnejšie druhy cvičenia, meditáciu, prípadne očistný rituál vodou, čo v dnešnej dobe môže byť aj otužovanie.

Spln vo februári 2023
Dátum a čas 5. februára 2023 o 19:28 h
Znamenie Lev
Vplyv na orgány srdce
aorta
krvný obeh
krvný tlak
srdečný pulz

Kedy je nov Mesiaca vo februári 2023 - aktuálna fáza mesiaca

Druhý nov tohto roku uvidíme na oblohe 20. februára 2023 o 8:05 h a bude v znamení Rýb. Prinesie so sebou priestor a energiu pre duchovný rast a rozvoj. Preto je vhodné v tento deň meditovať a popíjať čaje z liečivých bylín. Nov je ideálnym časom zbavenia sa závislostí a zlozvykov, vyriešenia minulosti a praje nájdeniu cesty z bludného kruhu.

Nov bude mať vplyv na chodidlá, prsty na nohách, ale aj na niektoré časti mozgu. Ľudia, ktorí sú citlivejší na bolesti hlavy, by si mali dať pozor, aby sa nepreťažovali a neprepracovali. Medzi splnom a novom je ideálna doba na ošetrenie kríkov a stromov.

Nov vo februári 2023
Dátum a čas 20. februára 2023 o 8:05 h
Znamenie Ryby
Vplyv na orgány chodidlá
prsty na nohách
hypofýza
epifýza
endorfíny a melatonín

sipka Lunárny kalendár na celý rok!

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

strom

Zimný slnovrat, jesenná rovnodennosť: informácie a význam

Zimný slnovrat ukončuje astronomickú jeseň 🍁, ktorá začína 23. 09. 2023. Najkratší deň v roku s najdlhšou nocou prichádza pravidelne každý...

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Väčšina ľudí vie, v ako znamení sa narodili, znamenie sa určuje jednoducho podľa dátumu narodenia. Ako však vypočítať ascendent a...

Rok 2023 - rok zajaca, čínsky kalendár - Zdroj Profimedia

Čínsky horoskop pre všetky znamenia

Čínsky horoskop sa líši od západného v tom, že ku každému roku je priradené jedno z 12 zvieracích znamení, ktoré sa opakujú každých dvanásť...