Recept na marakujový koktejl Pornstar Martini

Jeden z najobľúbenejších koktejlov Veľkej Británie sa konzumuje už od roku 1999. Jeho prípravu zvládnete aj doma, stačí len, aby ste sa držali pomerov ingrediencií v recepte. Viac v článku.

pornstar martini Foto: Profimedia

Hodnotenie drinku Pornstar Martini: 9/10

 • Doba a obtiažnosť prípravy: pár minút, ľahká
 • Chuť: kombinácia sladkokyslej chuti s vanilkou

História koktejlu Pornstar Martini

V roku 1999 majiteľ Lab Baru v Londýne menom Douglas Ankrah jedného dňa vymyslel a namiešal prvý drink Pornstar Martini. Tento možno pre niekoho kontroverzný názov vznikol z domnienky barmana, že takýto nápoj pornohviezdy naozaj pijú. Pornstar Martini nielenže vyzerá štýlovo a sebavedome, ale veľmi dobre chutí. Presvedčte sa sami.

Drink Pornstar Martini (Passion fruit Martini) - suroviny a poháre

Marakujovo - vanilkový koktejl Pornstar Martini sa bežne podáva ako inak v pohároch na Martini. Môže sa však stať, že vám tento drink prinesú v krásnych pohároch, ktoré sa podobajú na poháre na šampanské alebo Margaritu. V konečnom dôsledku to vyzerá skvele aj v pohároch na stopke, ktoré sa smerom dohora rozširujú. Takéto poháre sa volajú coupe glass a sú vhodné aj na drink Pornstar Martini.

Základom každého dobrého drinku je kvalitný alkohol ("tvrdé"). Niekto dáva prednosť čistej vodke, iný ju obľubuje s príchuťou. Pri príprave koktejlu Pornstar Martini si skúste zadovážiť vanilkovú vodku, marakujový likér, čerstvú marakuju alebo ananás. Pri podávaní drinku Pornstar Martini nezabudnite na pohárik šumivého vína, ktorý sa k tomuto nápoju ešte podáva. Dávajte si však pozor na to, aby pohár (tzv. shooter) šumivého vína nebol väčší a vyšší ako pohár s Passion fruit Martini.

Pornstar Martini - ako vybrať správne ingrediencie

Ak chcete staviť na istotu držte sa odporúčaných ingrediencií a ich dávkovania. Ako prvé budete potrebovať odrodu z najkvalitnejších vodiek sveta - vanilkovú vodku Absolut Vanilia. Marakujový likér Bols Maracuja-Passionfruit alebo Passoã zoženiete aj v kvalitných obchodoch s alkoholom alebo na e-shope. Taktiež môžete siahnuť po Passoã Liqueur 0,7l 17% s cenou od 12 € vyššie.

K príprave drinku patrí bezpochyby marakujová dužina alebo mučenkové pyré, ktoré si viete zadovážiť pod názvom Monin Passion - Maracuja Pyré 1l v cene od 10 € vyššie. Vanilkový sirup, ktorý sa vyrába z vanilkového extraktu tej najvyššej kvality, nájdete pod značkou Monin. Taktiež si ho viete pripraviť aj doma. Budete potrebovať vodu a vanilkový cukor v pomere 1:1. Vodu postupne ohrievate a rozpúšťate v nej vanilkový cukor.

Nezabudnite ani na kvalitné šumivé víno, ktoré sa k drinku podávajú. Určite nevynechajte druhy ako:

 • Moët & Chandon Imperial Brut 0,75l 12,5% od 28 € vyššie
 • Martini Prosecco Extra Dry 0,75l 11,5% od 9 € vyššie
 • talianske Prosecco

Recept na koktejl Pornstar Martini, barmanské vybavenie

Pornstar Martini - suroviny

 • 60 ml vanilkovej vodky
 • 15 ml marakujového likéru
 • 15 ml vanilkového sirupu
 • 15 ml limetkovej šťavy
 • 1 ks marakuje
 • 60 ml šumivého vína

Pornstar Martini - postup

 1. Rozkrojte marakuju na polovicu.
 2. Jednu polovicu si odložte nabok na záverečné zdobenie. Dužinu z druhej polovice vydlabte do shakera.
 3. Vanilková vodka a marakujový likér, vanilkový sirup a limetková šťava sa v správnom pomere nadávkujú do shakera.
 4. Potom shaker naplňte ešte ľadom a šejker uzatvorte.
 5. Shakerom zatraste čo najviac, aby sa chute krásne prepojili.
 6. Cez sitko preceďte vytvorenú zmes do vychladeného pohára na Martini alebo Margaritu.
 7. Drink ozdobte plátkami marakuje a podávajte s malým pohárom šumivého vína.

sipka Pri príprave exotických kokteilov je vhodné zadovážiť si aj barmanskú sadu, s ktorou bude príprava jednoduchšia a kvalitnejšia.

Videorecept - Pornstar Martini

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť ako sa takýto kokteil môže pripraviť.

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

Korunovácia Karola III

Korunovácia Karola III. - dátum, program a hostia

Korunovácia 👑 britského kráľa Karola III. a jeho manželky Camilly sa uskutoční 6. mája 2023. Jedná sa o najvýznamnejšiu ceremóniu od...

Princ Harry a Meghan - film dokument, rozhovor a kniha

Princ Harry a Meghan - film dokument, rozhovor a kniha

Mediálne aktivity kráľovského manželského páru ▶️ Harryho a Meghan na seba strhávajú posledné mesiace veľkú pozornosť. Na Netflixe o nich...

Kate Middleton a princ William - deti a novinky

Kate Middleton a princ William - deti a novinky

Ak vás zaujíma britská kráľovská rodina a jej členovia, princ William a jeho manželka Kate Middleton, tak pokračujte v čítaní. Dozviete sa...