Ako pripraviť kokteil Dark’n’Stormy - recept a ingrediencie

Miešaný nápoj Dark and Stormy sa pripravuje iba z troch surovín. Nadchne vás svojou príjemnou zázvorovou chuťou, ktorá dokonale osvieži telo i ducha. V článku nájdete presný postup, ako si drink pripraviť v pohodlí domova. Nebude chýbať ani videorecept a dočítate sa niečo zaujímavé aj o jeho histórii.

Informácie a recept
Výber rumu a pohárov
Videonávod

Ako pripraviť kokteil Dark’n’Stormy - recept a ingrediencie Foto: Profimedia

Hodnotenie receptu na drink Dark’n’Stormy: 9/10

  • Chuť: Osviežujúci zázvorový kokteil
  • Doba prípravy: 2 minúty

Drink Dark’n’Stormy - informácie a recept

Dark and Stormy je highball miešaný drink, ktorý sa pripravuje sa z tmavého rumu, zázvorového piva a limitovej šťavy. Je veľmi podobný miešanému nápoju Moscow Mule, teda Moskovská mula, ktorý sa pripravuje zo zázvorovej limonády/piva, vodky a limetkovej šťavy.

V roku 1806 jeden člen rodiny Goslingovcov vyplával z Anglicka do Ameriky, avšak zakotvil na Bermudách a práve tu pripravil recept na tmavý rum Gosling. Tento rum si varili aj britskí námorníci počas prvej svetovej vojny, ktorí si ho miešali so zázvorovou limonádou. Tento nápoj používali proti morskej chorobe.

Legenda hovorí, že jeden z námorníkov prehlásil, že má nápoj farbu mraku, pod ktorým by sa plavil iba blázon alebo mŕtvy muž. A tak vznikol názov Dark and Stromy, v preklade Temný a búrlivý.

Recept na drink Dark’n’Stormy - suroviny

  • 60 ml tmavého rumu
  • 100 ml zázvorového pivo
  • šťava z polovice alebo celej limetky
  • ľad

Recept na drink Dark’n’Stormy - postup

  1. Pohár naplňte kockami ľadu.
  2. Pridajte zázvorové pivo, rum a limetkovú šťavu.
  3. Premiešajte barmanskou lyžičkou.
  4. Ozdobte plátkom limetky a pridajte slamku.

Kokteil Dark and Stormy - aký rum použiť a do akých pohárov drink servírovať

Miešaný nápoj Dark’n’Stormy je neodmysliteľne spojený s rodinou Goslingovcov. Práve tmavý rum Gosling sa používal pôvodne na prípravu tohto nápoja. Drink Dark’n’Stormy je registrovanou ochrannú známkou spoločnosti Gosling Brothers a to znamená, že originálny nápoj Dark’n’Stormy dostanete iba ak je pripravený z rumu Gosling. Pokiaľ teda stojíte o originál, použite rum Gosling’s Black Seal. Vybrať si ale môžete aj z podobne sladkastých rumov, ktoré v sebe skrývajú tóny karamelu a vanilky.

Na prípravu miešaného nápoja Dark and Stormy sa používa Higball Glass, teda pomerne vysoký pohár s objemom 240 – 350 ml. Tento typ pohára sa používa pri servírovaní takzvaných long drinkov ako sú Cuba Libre, Mojita a Tom Collins.

sipka Viac o servírovaní drinkov a barmanských potrebách si môžete prečítať v našom článku.

Videonávod na prípravu drinku Dark and Stormy

Pozrite sa na prípravu drinku Dark and Stormy vo videonávode.

sipka Pripravte si jednoduchý a osviežujúci nápoj Mimosa!

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

Recept na drink Negroni - ingrediencie, postup a poháre

Recept na drink Negroni - ingrediencie, postup a poháre

Taliansky drink Negroni patrí medzi desať najobľúbenejších drinkov sveta, vďaka svojej nezameniteľnej horko-sladkej chuti si získal...

Drink White Russian - recept, ingrediencie a poháre

Drink White Russian - recept, ingrediencie a poháre

Miešaný nápoj White Russian vás prekvapí svojou jemnou kávovou chuťou, ktorá je sladkastá a mnohým pripomína ruskú zmrzlinu. Na prípravu...

koktail-jungle-bird.jpg

Ako si namiešať drink Jungle Bird?

Pripravte si osviežujúci miešaný nápoj Jungle Bird, ktorý si pripravíte z pár ingrediencií v pohodlí domova. Základ drinku tvorí ananásový...