Indiánsky horoskop 2024, charakteristika 12 zvieracích znamení

Odomknite tajomstvá indiánskych astrologických znamení. Vydajte sa s nami na cestu, vďaka ktorej budete lepšie chápať silu indiánskej astrológie. Využite jej potenciál pomôcť vám vytvoriť hlbšie spojenie so sebou samým a so svetom okolo vás.

lapac snov Foto: Pixabay

Indiánsky horoskop všeobecne

Indiánsky horoskop je komplexná a starodávna metodológia na pochopenie väčšieho vesmíru, prírodných energií a sebauvedomenia. Tento tradičný astrologický systém po stáročia predchádzal európsku kolonizáciu Severnej Ameriky.

Po celé generácie sa používal na interpretáciu osobnej identity, ako aj predpovedanie životných udalostí. Každé indiánske znamenie zverokruhu predstavuje rôzne črty spojené s charakterom alebo osudom osoby na základe dátumu narodenia v rámci sezónneho cyklu.

Indiáni - pôvodní obyvatelia Ameriky

Domorodí Američania pozorovali kozmické cykly od nepamäti na rozdiel od mnohých moderných interpretácií. Tie sú založené na inovatívnych kultúrnych postupoch, ktoré sa vyvinuli za niekoľko posledných stoviek rokov. Hoci každý indiánsky kmeň môže interpretovať znamenia odlišne, v dôsledku geografickej polohy alebo iných faktorov, zostáva medzi nimi určitá zhoda.

Vedeli ste, že domorodí Američania rozdelili svoj rok na 12 „mesiacov“? Tieto mesiace sú porovnateľné s mesiacmi v západnom kalendári. Na základe toho bolo každému z 12 znamení zverokruhu priradené iné zviera.

Jednotlivé druhy týchto zvierat majú svoje vlastné charakteristiky. Tieto opisy sú v súlade s vlastnosťami, ktoré sa pripisovali ľuďom narodeným v konkrétnom znamení. Nájdete sa v nich aj vy?

sipka Vypočítajte ascendent a descendent pre vaše konkrétne znamenie.

Indiánsky horoskop verzus znamenia zverokruhu a čínsky horoskop

Tvrdí sa, že každé znamenie ovplyvňuje osobnosť jednotlivca rovnako ako akákoľvek iná forma astrológie. Klasický zvieratník sa do značnej miery spolieha na nebeské pohyby, ako je poloha slnka vo vzťahu k planétam v momentoch pred narodením. Jeho určenie je závislé aj od mesiacov v roku. Čínsky zvieratník sa odvíja od roku narodenia každého človeka, s polohou hviezd sa nespája.

Indiánske čítania sa na rozdiel od svojho čínskeho zvieracieho náprotivku, alebo klasického zverokruhu, zameriavajú na energetické archetypy, ktoré vám môžu lepšie slúžiť, pokiaľ ide o náš vlastný vnútorný rast.

Hlavný dôraz kladú, nie na predikciu ako takú (napr. v podobe denného horoskopu u znamení Zverokruhu), ale skôr na pochopenie toho, akým typom človeka by sme sa mohli a mali stať v tom dobrom slova zmysle. Je to aj o všímaní si určitých vplyvov, ktoré sa okolo nás dejú a reagovaním na ne.

12 zvierat indiánskeho horoskopu verzus zvierací horoskop

V nasledujúcej tabuľke budete vidieť časové rozmedzie pre konkrétne indiánske znamenie v porovnaní s názvom a dátumom, ktorý platí pre Zverokruh.

Dátum narodenia Indiánsky horoskop Zvierací (západný) horoskop
20.01. - 18.02. Vydra Vodnár ♒
19.02. - 20.03. Vlk Ryby ♓
21.03. - 19.04. Sokol Baran ♈
20.04. - 20.05. Bobor Býk ♉
21.05. - 21.06. Jeleň Blíženci ♊
22.06. - 22.07. Ďateľ Rak ♋
23.07. - 22.08. Losos Lev ♌
23.08. - 22.09. Medveď Panna ♍
23.09. - 23.10. Havran Váhy ♎
24.10. - 22.11. Had Škorpión ♏
23.11. - 21.12. Sova Strelec ♐
22.12. - 20.01. Hus Kozorožec ♑

sipka Prečítajte si denný horoskop pre vaše znamenie.

Partnerská zhoda znamení, vlastnosti, elementy: indiánsky horoskop 2024

V nasledujúcej tabuľke si môžete predstaviť, ktoré indiánske zviera sa hodí k vášmu a aké má vlastnosti. Taktiež uvidíte aj elementy a vlastnosti, ktoré uvedené indiánske znamenia charakterizujú.

Indiánske znamenie Vlastnosti Živel (element) Kompatibilita
Vydra nekonečný, nezávislý, priateľský typ človeka vzduch Jeleň, Havran, Sokol
Vlk citlivý, intuitívny, veľkorysý typ človeka vzduch a voda Medveď, Ďateľ, Had
Sokol výkonný, spontánny, inteligentný oheň Losos, Sova
Bobor praktický, pracovitý, spoľahlivý typ človeka oheň a vzduch Hus, Ďateľ, Medveď
Jeleň náladový, inteligentný, konverzačný typ človeka oheň a zem Havran, Vydra
Ďateľ ochranný, citlivý, podporný typ človeka voda Had, Vlk, Bobor
Losos hrdý, energický, sebavedomý typ človeka oheň a voda Sova, Sokol
Medveď praktický, pracovitý, skromný typ človeka voda a zem Hus, Bobor
Havran mierumilovný, priateľský, diplomatický typ človeka zem a vzduch Vydra, Jeleň
Had impulzívny, tajnostkársky, duchovný typ človeka voda a zem Ďateľ, Vlk
Sova dobrodružný, otvorený, nezávislý typ človeka zem a oheň Sokol, Losos
Hus spoľahlivý, ambiciózny, metodický typ človeka zem a vzduch Bobor, Medveď, Havran

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

liecive-rastliny

Liečivé rastliny a byliny na Slovensku

Využite liečivé bylinky vo svoj prospech 🌿. Naučte sa zbierať liečivé rastliny a podporte tým liečbu rôznych chorôb prostredníctvom...

probiotika

Čo sú probiotiká, ako ich vybrať a kedy ich užívať?

Probiotiká 💊 tzv. dobré črevné baktérie udržujú rovnováhu v črevnej mikroflóre. Podporte svoje zdravie výživovými doplnkami akými sú...

sauna

Základné pravidlá saunovania, účinky a druhy sáun

Saunovanie je 🧖‍♀️ rituál, pri ktorom môžete relaxovať a získavať zdravotné benefity. Nie nadarmo sa hovorí, že v zdravom tele je zdravý...