Nov a spln v novembri: Šokujúce odhalenie!

Novembrový spln má mimoriadnu silu, čaká nás magická a silná noc. Novolunie a spln mesiaca však pre mnohých znamená záťaž a môže spôsobovať zdravotné komplikácie. Čo všetko fázy mesiaca ovplyvňujú a na čo si dať počas novu a splnu pozor? Dočítate sa nižšie v našom článku.

Nov a spln v novembri Foto: Pixabay

Kedy je nov (november 2022)

S fázou mesiaca Nov prichádza čas na obnovu, naberanie síl a nový začiatok. V staroveku sa jej hovorilo aj "mŕtvy Mesiac", pretože v tejto fáze nie je Mesiac zo Zeme vôbec viditeľný. Nov môžete očakávať 23. novembra 2022 o 23:57 h a bude v znamení strelca.

Najväčší vplyv bude mať nov Mesiaca v novembri v oblasti pečene, bedier, stehien a krížov. Neodporúčajú sa lekárske zákroky, ale nov je ideálny čas na detoxikáciu a pôst. Počas novu sa neodporúča športovať ani mentálne premáhať.

Nov v novembri 2022
Dátum a čas 23. novembra 2022 o 23:57
Znamenie Strelec
Vplyv na orgány pečeň
bedrá
stehná
kríže

Kedy je spln (november 2022)

V novembri nás čaká silná noc, keď bude mesiac v splne. Stane sa tak 8. novembra 2022. Spln symbolizuje naplnenie a celistvosť, avšak pre väčšinu ľudí znamená záťaž ako fyzickú, tak aj psychickú. Ľudia na sebe môžu pozorovať zmenu nálady, úzkosť či plačlivosť.

Spln bude v novembri v znamení Býka, preto bude mať novembrový spln vplyv na krk, hlasivky, hrtan, pažerák a štítnu žľazu. Nepremáhajte tieto orgány, chráňte sa pred nachladnutím a vyhnite sa vyčerpaniu. Doprajte si oddych, spln je vhodný čas napríklad na zber byliniek či korienkov.

Spln v novembri 2022
Dátum a čas 8. novembra 2022 o 12:01
Znamenie Býk
Vplyv na orgány krk
hlasivky
hrtan
pažerák
štítna žľaza

Čo sa deje, keď je spln?

Počas splnu Slnko osvetľuje celú privrátenú stranu Mesiaca k Zemi. Keďže je Mesiac osvetlený celý, ľudským okom ho vidíme ako kruh, respektíve guľu. Spln je jediná fáza Mesiaca, pri ktorej je možné pozorovať jeho zatmenie, avšak nedochádza k nemu pri každom splne. Spln môže mať vplyv na človeka, jeho zdravie a psychický stav.

Počas splnu je vhodné vyhýbať sa:

  • príjmu energeticky bohatej stravy (najmä na cukry a tuky)
  • káve, alkoholu a cigaretám
  • príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu (chemicky upravených a prifarbovaných potravín, návykových látok a pod.)
  • náročným operáciám, trhaniu zubov či očkovaniu

Nov a spln: fázy mesiaca (2022) a vplyv na človeka

Rozlišujeme hlavné štyri fázy Mesiaca:

1. NOV: Mesiac sa nachádza medzi Slnkom a Zemou a je k nej preto privrátený neosvetlenou stranou.

2. PRVÁ ŠTVRŤ: Po nove pred splnom pripomína Mesiac tvar písmena D, vraví sa, že dorastá.

3. SPLN: Mesiac sa nachádza na opačnej strane ako Slnko a k Zemi je privrátený osvetlenou stranou. Mesiac je osvetlený celý a má tvar kruhu.

4. DRUHÁ ŠTVRŤ: Po splne pred novom pripomína Mesiac tvar písmena C, hovorí sa, že cúva.

Zásadný vplyv na človeka má hlavne spln. Je štatisticky dokázané, že počas splnu narastá kriminalita, počet trestných činov, ale aj samovrážd.

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Väčšina ľudí vie, v ako znamení sa narodili, znamenie sa určuje jednoducho podľa dátumu narodenia. Ako však vypočítať ascendent a...

Rok 2023 - rok zajaca, čínsky kalendár - Zdroj Profimedia

Čínsky horoskop pre všetky znamenia

Čínsky horoskop sa líši od západného v tom, že ku každému roku je priradené jedno z 12 zvieracích znamení, ktoré sa opakujú každých dvanásť...

huby

Ako správne sušiť huby - v elektrickej rúre, v sušičke a na slnku

Sušenie a zber jedlých 🍄 neodmysliteľne patrí k jeseni. Ako správne sušiť huby v elektrickej rúre, sušičke alebo na vzduchu? Tu sa dozviete...