Nov a spln v novembri: Šokujúce odhalenie!

Pomaly sa rok chýli ku koncu a na nás čaká predposledný spln roku 2023 a bude v znamení Blížencov. Novembrový spln vám prinesie pocit uvoľnenia i zmierenie sa s udalosťami, ktoré vám rok 2023 priniesol. Všetky podstatné informácie sa dočítate v článku.

Nov a spln v novembri Foto: Pixabay

Fázy Mesiaca v novembri 2023

Fázy Mesiaca Dátum
Posledná štvrť (cúvajúci Mesiac) 05. 11. 2023
NOV 13. 11. 2023
Prvá štvrť (dorastajúci Mesiac) 20. 11. 2023
SPLN 27. 11. 2023

Kedy je Nov v novembri 2023

S fázou mesiaca Nov prichádza čas na obnovu a naberania síl na nový začiatok. V staroveku sa nov označoval ako "mŕtvy Mesiac", pretože v tejto fáze nie je Mesiac zo Zeme vôbec viditeľný. Nov môžete očakávať 13. novembra 2023 o 10:27 h a bude v znamení Škorpióna.

Počas novembra bude mať nov Mesiaca vplyv najmä na oblasť pohlavných orgánov, konečníka, močovej trubice, pohlavných žliaz, vaječníkov a prostaty. Neodporúčajú sa lekárske zákroky, ale nov je ideálny čas na detoxikáciu a pôst. Počas novu sa neodporúča športovať ani mentálne premáhať.

Nov v novembri 2023
Dátum a čas 13. novembra 2023 o 10:27
Znamenie Škorpión
Vplyv na orgány pohlavné orgány
močová trubica
pohlavné žľazy
vaječníky
prostata

Kedy je spln v novembri 2023 - bobrí Mesiac

V novembri nás čaká silná noc, keď bude mesiac v splne. Stane sa tak 27. novembra 2023 o 12:01 h. Spln symbolizuje naplnenie a celistvosť, avšak pre väčšinu ľudí znamená záťaž ako fyzickú, tak aj psychickú. Ľudia na sebe môžu pozorovať zmenu nálady, úzkosť či plačlivosť. Indiáni nazývali novembrový spln ako "bobrí", pretože v tomto období sa chystali na ich lov a kládli pasce.

Spln bude v novembri v znamení Blížencov a bude mať v na krk, hlasivky, hrtan, pažerák a štítnu žľazu. Nepremáhajte tieto orgány, chráňte sa pred nachladnutím a vyhnite sa vyčerpaniu. Doprajte si oddych, spln je vhodný čas napríklad na zber byliniek či korienkov.

Spln v novembri 2023
Dátum a čas 27. novembra 2023 o 12:01
Znamenie Blíženci
Vplyv na orgány krk
hlasivky
hrtan
pažerák
štítna žľaza

Čo sa deje, keď je spln?

Počas splnu Slnko osvetľuje celú privrátenú stranu Mesiaca k Zemi. Keďže je Mesiac osvetlený celý, ľudským okom ho vidíme ako kruh, respektíve "guľu". Spln je jediná fáza Mesiaca, pri ktorej je možné pozorovať jeho zatmenie, avšak nedochádza k nemu pri každom splne. Spln môže mať vplyv na človeka, jeho zdravie a psychický stav.

Počas splnu je vhodné vyhýbať sa:

  • príjmu energeticky bohatej stravy (najmä na cukry a tuky)
  • káve, alkoholu a cigaretám
  • príjmu akýchkoľvek škodlivín do organizmu (chemicky upravených a prifarbovaných potravín, návykových látok a pod.)
  • náročným operáciám, trhaniu zubov či očkovaniu

Nov a spln: fázy mesiaca (2023) a vplyv na človeka

Rozlišujeme hlavné štyri fázy Mesiaca:

1. NOV: Mesiac sa nachádza medzi Slnkom a Zemou a je k nej preto privrátený neosvetlenou stranou.

2. PRVÁ ŠTVRŤ: Po nove pred splnom pripomína Mesiac tvar písmena D, vraví sa, že dorastá.

3. SPLN: Mesiac sa nachádza na opačnej strane ako Slnko a k Zemi je privrátený osvetlenou stranou. Mesiac je osvetlený celý a má tvar kruhu.

4. DRUHÁ ŠTVRŤ: Po splne pred novom pripomína Mesiac tvar písmena C, hovorí sa, že cúva.

Zásadný vplyv na človeka má hlavne spln. Je štatisticky dokázané, že počas splnu narastá kriminalita, počet trestných činov, ale aj samovrážd. Dávajte si na seba väčší pozor a oddychujte pri zapálených sviečkach, dobrom filme či pokojnej hudbe.

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Ako zistiť ascendent a descendent - výpočet online a calculator

Väčšina ľudí vie, v ako znamení sa narodili, znamenie sa určuje jednoducho podľa dátumu narodenia. Ako však vypočítať ascendent a...

Rok 2023 - rok zajaca, čínsky kalendár - Zdroj Profimedia

Čínsky horoskop pre všetky znamenia 2024

Čínsky horoskop sa líši od západného v tom, že ku každému roku je priradené jedno z 12 zvieracích znamení, ktoré sa opakujú každých dvanásť...

huby

Ako správne sušiť huby - v elektrickej rúre, v sušičke a na slnku

Sušenie a zber jedlých 🍄 neodmysliteľne patrí k jeseni. Ako správne sušiť huby v elektrickej rúre, sušičke alebo na vzduchu? Tu sa dozviete...