Cinematik: 18. ročník medzinárodného filmového festivalu

Tento rok sa uskutoční už 18. ročník Medzinárodného filmového festivalu Cinematik v Piešťanoch. V termíne od 12. do 17. septembra 2023 čakajú na divákov filmy od známych európskych a slovenských tvorcov, ale aj od mladých talentov. Všetky dôležité informácie o akreditácii a filmoch si môžete prečítať nižšie.

Program festivalu - Akreditácie a trailer - Prihlásenie filmu

MFF Cinematik Piešťany Foto: Pixabay

Hodnotenie festivalu Cinematik: 9/10

  • Termín: 12 – 17. 09. 2023, Kino Fontána, Beethovenova 1812, Piešťany
  • Program: prehliadka hraných a dokumentárnych filmov z Európy a Slovenska

Medzinárodný filmový festival Cinematik -  program a filmy, kino v Piešťany

18-ty ročník MFF CInematik sa uskutoční od 12. do 17. septembra 2023 v Piešťanoch v kine Fontána a Dome umenia. Súčasťou programu festivalu Cinematik sú dve dôležité súťažné sekcie - Meeting Point Europe a Cinematik.doc.

V hlavnej súťažnej sekcii Meeting Point Europe sa predstavia tie najlepšie hrané filmy z celej Európy, ktoré vyberá 15 kritikov z rôznych krajín Európy. V minulosti sa tu premietali filmy, ktoré uspeli na veľkých Európsky filmových festivaloch ako Cannes či Berlinale.

Druhá súťažná sekcia Cinematik.doc sa sústredí na slovenské dokumentárne filmy. Podrobný program festivalu bude zverejnený zhruba mesiac pred jeho začiatkom. Festival sa sústredí ako na známych režisérov, tak aj na objavovanie nových talentov. Cinematik spoluorganizuje medzinárodný seminár, ktorý sa venuje vývoju a koprodukcii dokumentárnych filmov v Európe.

sipka Filmové ceny Slnko v sieti poznajú svojich víťazov!

Cinematik festival - vstupenky, akreditácia, cena a trailer

Akreditáciu na festival si môžete kúpiť v predpredaji so zľavou až do 31. augusta 2023. Potom sú akreditácie dostupné v predaji online, ale aj v Dome umenia v Piešťanoch. Ceny akreditacií zatiaľ nie sú zverejnené. Pre ľudí z médií sú k dispozícíi Press akreditácie.

Cinematik - prihlásenie filmu

Ak by ste chceli prihlásiť svoj film do súťaže, môžete tak urobiť na TU. Do sekcie Cinematik.doc môžete prihlásiť slovenský celovečerný dokument s minimálnou dĺžkou 52 minút, ktorý mal premiéru niekedy v období od 15. septembra 2022 do 15. septembra 2023. Prihlásiť môžete film aj mimo súťažnú sekciu, stačí vyplniť formulár a organizátori MFF Cinematik vás budú kontaktovať.

sipka Prečítajte si, ktoré filmy zvíťazili na Oscaroch 2023!

Komentáre

Pridať komentár


Diskusné príspevky vyjadrujú názor ich pisateľov a prevádzkovateľ tohto portálu za ne nenesie zodpovednosťSÚVISIACE ČLÁNKY

h

Zlatý glóbus: história, nominácie a výsledky

Zlatý glóbus (The Golden Globe Awards) je filmové a televízne ocenenie zároveň, ktoré udeľuje Hollywoodská asociácia zahraničných...

Kuciak: Vražda novinára - dokumentárny film

Kuciak: Vražda novinára - dokumentárny film

Do slovenských kín prichádza dokumentárny film o krvavej vražde slovenského investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny...

Ginny a Georgia - Netflix

Seriál Ginny a Georgia verzus Ženy z rodu Gilmorovcov na Netflixe

Niektoré média prirovnávajú úspešný netflixovský seriál Ginny a Georgia ku kultovému seriálu Ženy z rodu Gilmorovcov. Majú však seriály...